Техничка школа Врање

Добродошли на наш сајт

Техничка школа - ваш прави избор!

Електротехника

Машинство и обрада метала

Саобраћај

Пословни изазов Југоисточне Србије - Лесковац 2018

• 01 нов

На такмичењу „Пословни изазов“ у организацији - Достигнућа младих у Србији, које се одржало у Лесковцу 17.10.2018.год. наша школа је пријавила четири ученика: Стошић Вукашина (III2), Тасић Миљана (III2), Ташић Лазара (III2) и Ђорђевић Луку (III2).

Такмичење је окупило 116 ученика из 24 средње школе из југоисточне Србије, и то: Алексинца, Блаца, Бојника, Лесковца, Медвеђе, Ниша, Пирота, Прокупља, Сврљига, Владичиног Хана, Власотинца, Врања, Вучја и Житорађе. Петочлани тимови састављени од ученика из различитих школа добили су задатак да осмисле производ или услугу који ће помоћи великим трговинским ланцима да се разликују и истакну међу растућом конкуренцијом. Уз помоћ пословних ментора креирали су бизнис планове за своје идеје које су на крају дана у троминутној презентацији представили члановима жирија у саставу:

Предраг Митровић, UniCredit Bank Srbija

Горан Стаменовић, Univerzitet Metropolitan

Милан Спировски, Junior Achievement Macedonia

Идеја о пласирању “паметне“ рукавице која помаже купцима да у продавници брже пронађу одређене артикле, сазнају њихову цену или нутритивну вредност, освојила је прво место на регионалном такмичењу средњошколаца у предузетничким вештинама „Пословни изазов” одржаном 17. октобра 2018. године у Лесковцу.

Прво место освојио је тим бр. 7:

• Милена Лапчевић (Средња школа, Блаце)

• Јована Ђорђевић (Средња пољопривредно-ветеринарска школа "Стеван Синђелић", Врање)

• Александра Стаменковић (Економска школа "Ђука Динић", Лесковац)

• Анђела Дурмишевић (Економска школа, Ниш)

• Милутин Милошевић (Гимназија, Прокупље)

Ментор тима: Ивана Петровић, Универзитет Метрополитан

Тиму бр. 20 припало је друго место:

• Марија Митић (Економска школа, Житорађа)

• Александра Костић (Пољопривредна школа, Лесковац)

• Илија Николић (Средња школа “Душан Тривунац Драгош”, Сврљиг)

• Младен марковић (Правно-пословна школа, Ниш)

• Мина Јоксимовић (Техничка школа “Раде Металац”, Лексовац)

Ментор тима: Бојана Стојановић, Универзитет Метрополитан

Трећепласирани био је тим бр. 10:

• Милица Станковић (Техничка школа “Бошко Крстић”, Бојник)
Ђорђе Николић (Гимназија “Бора Станковић”, Ниш)
Миљан Тасић (Техничка школа, Врање)

• Лидија Стевић (Гимназија, Прокупље)

• Наталија Игњатовић (Техничка школа, Владичин Хан)

Ментор тима: Марија Раонић, UniCredit банка

Чланови три првопласирана тима обезбедили су себи место у Националном финалу које ће бити одржано у јануару у Београду, а победници на националном нивоу ће учествовати на Пословном изазову западног Балкана (у априлу 2019. у Подгорици) заједно са вршњацима из Хрватске, Босне и Херцеговине и Црне Горе.
Такмичење “Пословни изазов” је покренуто пре десет година са намером да подстакне средњошколце да употребе своје вештине на иновативан начин како би унапредили свој предузетнички дух и повећали своје могућности за запошљавање. У току школске године на шест регионалних Пословних изазова (у Чачку, Лесковцу, Зајечару, Крагујевцу, Новом Саду и Београду) учествује више од 600 ученика из 90 општина у Србији у којима се спроводе образовни програми Достигнућа младих из области предузетништва и финансијске писмености.

Адреса: Техничка школа, Булевар Авноја 2, 17500 Врање

тел/факс: (+381)(17)400-645